تبلیغات
خبرگزاری سبز

خبرگزاری سبز
سیاسی،اقتصادی 
نویسندگان
نظر سنجی
شخصیت برتر سال 90 را چه کسی میدانید؟


پیوندهای روزانه
بارش سنگین برف و باران و نیز کولاک شدید در بسیاری از جاده های کشور، این مسیرها را با مشکل جدی برای تردد مسافران روبرو کرده است که برخی از مهمترین راههای مواصلاتی اسیر راهبندان به شرح زیر است:

 

تداوم کولاک و یخبندان در محورهای مواصلاتی قزوین

 

محمدامین نصراللهی‌زاده مدیرکل راه و ترابری استان قزوین در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس گفت: به علت وجود کولاک شدیدی که هم‌اکنون در محورهای مواصلاتی قزوین حاکم است، عبور و مرور در جاده‌ها به خصوص مسیرهای منتهی به رشت و زنجان بدون زنجیر چرخ امکان‌پذیر نیست.

 

وی افزود: طبق گزارش واصله از اداره هواشناسی این موج تا فردا ظهر در استان قزوین حاکم است و محدودیت‌های عبور و مرور نیز تا فردا ادامه دارد.

 

مدیرکل راه و ترابری استان قزوین با اعلام آمادگی 100 درصدی نیروهای راه و ترابری استان عنوان کرد:‌ راه و ترابری استان قزوین با 24 اکیپ متشکل از 177 دستگاه ماشین‌آلات و 283 نیروی انسانی تمام محورهای مواصلاتی استان را زیر نظر داشته و آماده خدمت‌رسانی به هموطنان هستند.

 

نصراللهی‌زاده تأکید کرد: تاکنون تلفات جانی در جاده‌های مواصلاتی قزوین رخ نداده است ولی با توجه به کولاک شدید و یخبندان مسافرانی که عجله ندارند شب را توقف و از رانندگی در این شرایط خودداری کنند.

 

کاهش شدید دید در محورهای مواصلاتی مهاباد

 

جلال محمدی رئیس اداره هواشناسی مهاباد عصر امروز در نشست ستاد بحران این شهرستان اظهار داشت: وزش باد و کولاک کار برف‌روبی را در این مناطق با مشکل مواجه کرده است.

 

وی با بیان اینکه تردد در گردنه‌های برف‌گیر این شهرستان به دلیل کولاک شدید بدون استفاده از زنجیرچرخ امکان‌پذیر نیست، افزود: بارش برف و کولاک شدید که از بامداد شنبه در مهاباد آغاز شده ایجاد اختلال در محورهای مهاباد ـ سردشت و مهاباد ـ بوکان را به دنبال داشت.

 

محمدی ارتفاع برف در گردنه زمزیران در محور مهاباد ـ سردشت را 40 سانتی‌متر و در گردنه قره‌بلاغ در محور مهاباد ـ بوکان را 30 سانتی‌متر اعلام کرد.

 

وی افزود: در زمان حاضر پنج دستگاه برف‌روب در محور مهاباد ـ سردشت و چهار دستگاه دیگر نیز در محور مهاباد ـ بوکان در حال فعالیت هستند تا از مسدود شدن این محورها جلوگیری کنند.

 

محمدی خاطرنشان کرد: در صورت تداوم ریزش برف و کولاک و پس از تایید و تشخیص پلیس راه ممکن است این محورها مسدود اعلام شود.

 

رئیس اداره هواشناسی مهاباد نیز از کاهش 9 درجه‌ای دمای هوای این شهرستان در 24 ساعت گذشته خبر داد.

 

اسماعیل خوشخو اظهار داشت: ورود یک سامانه بارش‌زا از سمت دریای سیاه سبب بارش برف و کاهش ناگهانی دمای هوا در مهاباد شده است.

 

وی گفت: بارش برف که با کولاک شدید در این منطقه همراه است سبب شد تا دمای هوا با 9 درجه کاهش به پنج درجه زیر صفر برسد.

 

خوشخو افزود: این سامانه بارش‌زا تا اواخر امروز فعال خواهد بود.

 

وی کمینه و بیشینه دمای هوای مهاباد در 24 ساعت گذشته را به ترتیب پنج درجه زیر صفر و سه درجه بالای صفر اعلام کرد.

 

بر اساس اعلام اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی با وجود بارش برف و یخبندان تمام راه‌های اصلی استان باز است ولی تردد در گردنه‌ها و مناطق برف‌گیر به کندی صورت می‌گیرد.

 

بارش برف در شهرهای جنوب آذربایجان غربی بین 15 تا 30 سانتی‌متر و در ارتفاعات منطقه نیز افزون بر نیم متر گزارش شده است.

 

مسدود شدن گردنه الماس و محور خلخال ـ شاهرود

 

ذبیح‌الله عبداللهی فرماندار خلخال نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: با توجه به کولاک شدید و احتمال ریزش بهمن در این محورها تردد به هیچ وجه امکان‌‌پذیر نیست و تا عادی شدن شرایط، محورهای یاد شده مسدود می‌باشد.

 

وی از شهروندان و مسافران خواست از هرگونه سفرهای غیرضرور به شهرستان خلخال خودداری کرده و از گردشگران نوروزی خواست از تردد در این محورها پرهیز نمایند.

 

عبداللهی از اهالی خلخال نیز خواست به غیر از برطرف کردن نیازهای ضروری خود به دلیل کولاک و بارش شدید برف از منازل خود خارج نشوند.

 

این مسئول تصریح کرد: از شب گذشته کولاک و بارش شدید برف خلخال را در بر گرفته و تردد در برخی از ساعات اصلا میسر نیست.

 

فرماندار خلخال همچنین در جلسه فوق‌العاده مدیریت بحران این شهرستان که عصر امروز برگزار شد بیان کرد: 160 روستای این شهرستان در محاصره برف و کولاک هستند.

 

عبداللهی از دستگاه‌های کمک‌رسان خواست به مدد مسافران و گردشگران احتمالی که گرفتار برف و کولاک شده‌اند، بشتابند و از تجهیزات و امکانات خود به صورت کامل استفاده کنند.

 

وی گفت:‌ ارتفاع برف در گردنه‌ها و محورهای اصلی و روستایی بیش از 80 سانتی‌متر و در سطح شهر 50 سانتی‌متر است.

 

عبداللهی از ادارات برق، آب، گاز، راه و ترابری و شهرداری خواست تا با آماده‌باش کامل در صورت وقوع حوادث و سوانح مختلف به یاری هموطنان بشتابند.

 

وی همچنین از ادارات امور آب و شهرداری خواست با همکاری اداره راه و سایر ارگان‌ها نقاط حادثه‌خیز و سیل‌گیر را شناسایی و پیشگیری‌های احتمالی را تدارک ببینند.

 

راه ارتباطی روستاهای تکاب مسدود شد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از تکاب، محمدعلی داعی عصر امروز در جلسه ستاد بحران این شهرستان اظهار داشت: راه دسترسی 60 روستای تابعه این شهرستان با مرکز شهر به دلیل کولاک شدید و بارش سنگین برف مسدود شده است.

 

وی افزود: از این تعداد 25 روستا در بخش مرکزی و مابقی در بخش تخت سلیمان واقع شده‌اند.

 

این مسئول با اشاره به انسداد محورهای ارتباطی تکاب - دندی و تکاب - ایرانخواه از روز شنبه به دلیل بارش برف و کولاک شدید خاطرنشان کرد: محورهای تکاب – شاهین‌دژ و تکاب - بیجار باز است.

 

داعی گفت: تردد در محور مایین‌بلاغ نیز به سختی و کندی انجام می‌گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: تمام راهداران مشغول فعالیت هستند تا در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به بازگشایی محورهای مسدود شده اقدام کنند.

 

رئیس اداره راه و ترابری تکاب نیز از مسدود شدن محورهای مواصلاتی تکاب -ایرانخواه و تکاب - دندی در جنوب آذربایجان غربی به دلیل بارش برف و کولاک شدید خبر داد.

 

بهلول عبدی اظهار داشت: این محورها به دلیل تداوم کولاک و نبود دید کافی تا اطلاع ثانوی مسدود بوده و از تردد خودروها در این محورها جلوگیری به عمل می‌آید.

 

وی گفت: با وجود تلاش هفت دستگاه خودروی سنگین برف‌روب در این محورها اما کولاک شدید و کم سابقه کار پاکسازی در این محورها را با مشکلاتی مواجه کرده است.

 

عبدی، ارتفاع برف در این محورها را دو تا سه متر اعلام کرد.

 

وی از رانندگانی که قصد تردد در محورهای برف گیر این شهرستان را دارند خواست تا خودروهای خود را به وسایل و تجهیزات ایمنی تجهیز کنند.

 

تکاب از مناطق سردسیر کشور بوده و در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

 

هم اینک ارتفاع بارش در مناطق شهری تکاب حدود 20 سانتی‌متر بوده و این میزان در ارتفاعات و محورهای مسدود شده به دلیل کولاک شدید به بیش از یک متر هم می‌رسد.

 

 

تردد در محورهای مواصلاتی ارومیه امکان‌پذیر نیست

 

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، براساس اعلام اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی بارش برف که از بامداد امروز در این مناطق آغاز شده و همچنان ادامه دارد سبب لغزندگی معابر و گذرگاه‌ها شده و تردد خودروها و رفت و آمد مردم را با مشکلاتی مواجه کرد.

 

ارتفاع برف در سردشت 20 سانتی متر و در تکاب 154 سانتی‌متر گزارش شده است.

 

ارتفاع بارش برف در بوکان نیز 14 سانتی متر اعلام شده و با وجود بارش برف و سرما تمام محورهای اصلی و ارتباطی از بوکان به سایر شهرها باز است.

 

رئیس پلیس راه سردشت گفت: محورهای مواصلاتی سردشت - مهاباد و سردشت - پیرانشهر تا اطلاع ثانوی مسدود است.

 

محمد یکانی افزود: احتمال سقوط بهمن در محور سردشت - پیرانشهر وجود دارد.

 

وی اظهار داشت: از تردد تمام خودروها و وسایط نقلیه در این محور تا اطلاع ثانوی خودداری می‌شود.

 

به گزارش سازمان هواشناسی آذربایجان غربی، طی 24 ساعت گذشته شهرستان‌های بوکان، سردشت و پیرانشهر بیشترین بارندگی را داشته به طوری که ارتفاع برف در این شهرستان‌ها به ترتیب به 33، 29 و 34 سانتی‌متر رسیده است.

 

بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی آذربایجان غربی در 48 ساعت آینده هوای مناطق مختلف استان کمی تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و کاهش شدید دما خواهد بود.

 

بر اساس اعلام اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی، با وجود بارش برف و یخبندان تمام راه‌های اصلی استان باز است ولی تردد در گردنه‌ها و مناطق برف‌گیر به کندی صورت می‌گیرد.

 

بارش برف در شهرهای جنوب آذربایجان غربی بین 15 تا 30 سانتی‌متر و در ارتفاعات منطقه نیز افزون بر نیم متر گزارش شده است.

 

محور هراز مسدود است

 

همچنین مهدی قلی‏زاده در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: اجرای طرح انسداد محور هراز به دلیل بارش برف و کولاک شدید صورت می‏گیرد.

 

وی ادامه داد: البته با تلاش مجموعه خدوم و راهداران اداره راه و شهرسازی بومهن-رودهن مشکلی از سوی استان تهران وجود ندارد.

 

قلی‏زاده اضافه کرد: اما این مسیر از سمت مازندران مسدود شده است؛ از این رو، ما مجبور به اعلام انسداد آن از جانب استان تهران هستیم.
[ یکشنبه 28 اسفند 1390 ] [ 09:03 ب.ظ ] [ سید ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سیاسی اقتصادی
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
تماس با ما

.


بک لینک طراحی سایت