تبلیغات
خبرگزاری سبز

خبرگزاری سبز
سیاسی،اقتصادی 
نویسندگان
نظر سنجی
شخصیت برتر سال 90 را چه کسی میدانید؟


پیوندهای روزانه
قضاوت افکار عمومی قطعا به ضرر احمدی نژاد تمام شد
نماینده سمنان در ارزیابی از جلسه روز چهارشنبه مجلس و اظهارات رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور، جز توهین به نمایندگان، به خصوص طراحان سئوال، هیچ دستاوردی را برای خودش برداشت نکردند و قضاوت افکار عمومی، قطعا به ضرر اقای احمدی نژاد و پاسخ های غیر مستدل و خارج از مبانی حقوقی او تمام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی کواکبیان در گفتگویی که نسخه ای از آن را در اختیار خبرگزاری مهر قرار داد، نسبت به جلسه روز چهارشنبه مجلس اظهار نظر کرده است که بخشی از آن در پی می آید.

 کواکبیان دراین باره گفت: تصور من این است که به اهداف خود نائل آمده اند و بالا خره پس از هشت دوره مجلس، تابوی سئوال از رئیس جمهور را شکستند و آقای احمدی نژاد را به مجلس کشاندند.

وی ادامه داد: دولتمردان این جلسه را برای خودشان نوعی پیروزی دانستند چون در یک مناظره نابرابر و آن هم به دلیل اشکال آئین نامه ای، توانستند یکسره به تضعیف جایگاه مجلس بپردازند و با شوخی های غیر منطقی، سئوالات دهگانه 79 نفر از نمایندگان را پشت سر بگذارند.

بزرگترین انتقادات به رئیس مجلس وارد است

نماینده سمنان گفت: بزرگترین انتقاد به این جلسه ، نه به خلاف گویی های آقای احمدی نژاد، بلکه به مماشات و مسامحه بیش از حد رئیس مجلس وارد است. زیرا حتی ایشان حاضر نشد یکبار هم به آقای  احمدی نژاد تذکر دهد که خارج از موضوع سخن نگوید. حتی حاضر نشد سئوالات از سوی هیئت رئیسه قرائت شود. حتی حاضر نشد بخشی از وقت 15 دقیقه ای نماینده سئوال کنندگان پس از سخنان رئیس جمهور مطرح شود و حتی از آقای  احمدی نژاد و وزیران حاضر در جلسه نخواستند که چند دقیقه ای پس از سخنرانی در مجلس باشند تا به تذکرات آئین نامه ای و اخطارهای قانون اساسی نمایندگان گوش فرا دهند و آقای رئیس مجلس هم متاسفانه در زمان حضور آقای  احمدی نژاد حتی یک جمله در دفاع از مجلس و نمایندگان سئوال کننده بر زبان جاری نکرد.

هیچ پاسخ منطقی به سئوالات دهگانه وجود نداشت

کواکبیان تصریح کرد: از نظر افکار عمومی مشخص شد هیچ پاسخ منطقی به سئوالات دهگانه وجود ندارد و آقای احمدی نژاد با ادبیات خاص خودش همه سئوالات را به شوخی برگزار کرد و به جای پاسخگویی، مدرک تحصیلی نمایندگان را زیر سئوال برد و خودش در مقام سئوال از مجلس و حتی سایر ارکان نظام برآمد. لذا در یک ارزیابی اجمالی، بر این باورم که طراحان سئوال، صادقانه به وظایف قانونی خودشان عمل کرده اند و آقای رئیس جمهور، جز توهین به نمایندگان، به خصوص طراحان سئوال، هیچ دستاوردی را برای خودش برداشت نکردند و قضاوت افکار عمومی، قطعا به ضرر آقای  احمدی نژاد و پاسخ های غیر مستدل و خارج از مبانی حقوقی او تمام شد.

طراحان سئوال پیروزند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآورشد: به نظر بنده طراحان سئوال از رئیس جمهور پیروز هستند هر چند که مورد اهانت واقع شده باشند. هر چند از سوی برخی از دوستان، چنین اعتقادی وجود دارد که ما باید با صدور یک بیانیه نسبت به سخنان آقای احمدی نژاد، واکنش جدی نشان دهیم، اما شخصا به چنین روش هایی معتقد نیستم. زیرا آقای احمدی نژاد همواره از مواجهه حضوری با موضوعات پرهیز می کند.

پیگیری اهانت های رئیس جمهور در مجلس

وی درخصوص احتمال پیگیری اهانت های رئیس جمهور در مجلس نیز گفت: واقعیت مسئله این است که جمعی از طراحان سئوال بنا دارند در صورتی که اولا مقام معظم رهبری مخالفتی نداشته باشند، ثانیا آقای احمدی نژاد حاضر به عقب نشینی نبوده و موارد دهگانه سئوال را بر خودشان وارد ندانسته و به تصحیح روند اجرای قوانین همت نورزند و ثالثا تعداد حداقل یکصد نفر از نمایندگان نیز حاضر به امضای متن تهیه شده باشند، حتما پس از تعطیلات نوروزی طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور را بر اساس بند 2 اصل 89 قانون اساسی به جریان بیندازند و استیضاح رئیس جمهور را کلید بزنند. این اصل می گوید در صورتی که حداقل یک سوم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور را در مقام اجرای وظایف مدیریت قوه مجریه و اداره امور اجرایی کشور مورد استیضاح قرار دهند ایشان موظفند ظرف مدت یک ماه در مجلس حاضر شده و پاسخگوی استیضاح باشند.

کواکبیان در پاسخ به این سوال که آیا به نظر شما چنین طرحی را در مجلس هشتم، 100 نفر از نمایندگان امضا خواهند کرد؟گفت: تصورم این است که امضاها خیلی بیشتر خواهد بود زیرا قاطبه نمایندگان با سلایق مختلف، از اصلاح طلب گرفته تا منتقد دولت، از اصولگرای سنتی و معتدل گرفته تا نمایندگان مستقل، تماما احساس می کنند که پاسخ های آقای احمدی نژاد به نوعی جایگاه مجلس را تضعیف کرده و همانگونه که ایشان برخلاف فرمایش امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری، مجلس را در راس مور نمی دانند، باید نشان داده شود که مجلس در راس امور است؛ هر چند که شخصا امیدوارم آقای احمدی نژاد در همین ایام تعطیلات نوروزی ، تلاش کند سخنان و توهین های خود را پس گرفته و به نوعی، جبران کنند تا اساسا نیازی به طرح عدم کفایت سیاسی نباشد.
[ دوشنبه 29 اسفند 1390 ] [ 04:25 ب.ظ ] [ سید ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سیاسی اقتصادی
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
تماس با ما

.


بک لینک طراحی سایت